Prezent dla dziecka – aparat fotograficzny

Istnieją przynajmniej dwie szkoły robienia dzieciom prezentów. Jedna z nich uczy, że prezenty powinny być zwariowane i spontaniczne, druga tymczasem kładzie nacisk na ich praktyczny charakter.

Czy można obie te strategie prezentowe połączyć?

Można, przykładem takiego prezentu który jednocześnie jest praktyczny i zapewnia dziecku świetną zabawę jest aparat fotograficzny. To doskonały prezent który sprawdzi się tak samo w przypadku chłopca jak i dziewczynki. Oczywiście dobrze aby aparat był dobrany do wieku i umiejętności dziecka. Większości dzieci wystarczy zwykły automatyczny aparat cyfrowy bez specjalnych funkcji, ale jeśli nasze dziecko interesuje się fotografią, możemy mu sprawić prezent w postaci lustrzanki.

A co z ceną?

Niestety tego typu sprzęt jest dość drogi. Sporo frajdy, zwłaszcza miłośnikom fotografii może sprawić lustrzanka starego typu – czyli aparat fotograficzny na klisze, a nie cyfrowy. Jeśli zdecydujemy się na prezent w postaci bardziej skomplikowanego modelu, warto poświęcić trochę czasu na naukę jego obsługi. Rodzinny wypad w plener i wspólne robienie zdjęć będzie nie tylko doskonałym dodatkiem do prezentu, ale pomoże dziecku poznać możliwości aparatu i pokaże jak interesujący może być świat oglądany poprzez obiektyw.